שלמה המלך. לשפוט בלי לשפוט

יושבת וכותבת מנואל להתרחבות התודעה. רושמת צעדים וסימנים לדרך מהראש אל הלב. תדר הסכמה. אהבה אינסופית. מבט צלול. אף אחת מהמילים לא מדייקת מספיק להבין.
להניח במילים את המפתח לשקט, לחוסר הזדהות, להרחבת התודעה, לא בטוח שזה בכלל אפשרי. זאת המשימה שלי עכשיו. ההתחבטות הזאת היא גם חגיגה יצירתית לדימויים.
זוכרים את שלמה המלך? זוכרים את משפט שלמה? מה היה? מה קרה שם? הוא אמר, לחתוך את הילד! הלב נזעק. לראש לא היה מה להגיד. שלמה לא שפט, הוא פתר. זאת אהבה. מקום רחב.
תארו לכם עכשיו, קהל אחד קפץ וצעק הוא משוגע. אכזרי. מסוכן. (די בוודאות. תמיד יש המון. לא מסופר עליו כי יש לו כוח להסיט את המבט). שלמה המלך. ממקומו, לא שפט, לא הביע דעה, הוא גילה מי עומד מאחורי המילים, מה נמצא מאחרי ההצגה.
כשאני אומרת מקום רחב. תודעה רחבה. אהבה אינסופית. תדר של הסכמה. אני מתכוונת למקום הזה. מדברת על בינה. חכמת הלב. שהיא רחבה יותר. פתורה מהזדהות עצמית, לא מכורה לסבל אישי, לפחד. היא יודעת ויכולה לקבל. לחבר. להשתתף. לתת.
לא שכל ישר, מקום קטן, הגיון קר, מבט צר, מפוחד, שיודע רק לקחת, לחתוך, להפריד. לנתק. זה מקום אחר. ממנו יוצאים לדרך. מהראש אל הלב. מתרחבים, נעשים פחות אישיים ויותר טובים.
כדי שלא נתקע במילים, בינתיים, אפשר לקרוא למקום: שלמה המלך, להקל על התפישה.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.